Aktuálne informácie: jeseň 2016

Aktuálne informácie: jeseň 2016

Vážení členovia Slovenskej urologickej spoločnosti,

po letnej prestávke sa Vám prihovárame s aktuálnymi informáciami o pripravovaných podujatiach v jeseni tohto roku. V tomto liste Vám chceme pripomenúť niektoré najdôležitejšie akcie u ktorých očakávame Vašu podporu a bohatú účasť.

#Urologyweek Európsky týždeň urológie 2016

Prvé podujatie, ktoré je orientované smerom k verejnosti je Európsky týždeň urológie, ktorý vyhlásila Európska urologická spoločnosť na 26. – 30. septembra 2016. Každoročným cieľom tohto podujatia je priblížiť verejnosti čo najviac informácii o diagnostike a liečbe urologických ochorení a poukázať na význam preventívnych urologických vyšetrení. Slovenská urologická spoločnosť minulého roku v tejto súvislosti zorganizovala tlačovú besedu, ktorej sa zúčastnilo 17 médii, ktoré sa zapojili do propagácie nášho odboru najmä v súvislosti s liečbou karcinómu prostaty. Tohto roku v spolupráci s EAU Výbor SUS doporučuje, aby sa do aktivity týkajúcej sa Európského týždňa urológie zapojili všetci naši členovia najmä formou intenzívnej komunikácie s pacientami počas uvedeného týždňa. Vítaná je akákoľvek aktivita, najmä lôžkových a ambulantných pracovísk. Napríklad Urologická klinika v Banskej Bystrici uskutoční propagáciu robotickej liečby urologických ochorení v nákupnom centre Európa v Banskej Bystrici. Odporúčame, aby ste si vytlačili oficiálny reklamný dokument uvedeného podujatia a umiestnili ho na Vašich pracoviskách (viď nižšie). Ak niektorí z kolegov chce získať viacej informácii o Európskom týždni urológie nájde ho na tejto internetovej adrese: www.urologyweek.org.

Reklamný dokument Urologyweek 2016

Central European Meeting vo Viedni

16th Central European Meeting (CEM16) sa uskutoční v dňoch 7. – 8. 10. 2016 vo Viedni. Odborný program tohto podujatia je aj s organizačnými pokynmi uvedený na webovej stránke podujatia cem16.uroweb.org. Toto podujatie má vysoký odborný kredit a každoročne sa ho aktívne zúčastňujú aj slovenskí urológovia.

Program CEM16

Výročná konferencia ČUS v Českých Budějoviciach

62. výročná konferencia Českej urologickej spoločnosti bude v dňoch 19. – 21. 10. 2016 v Českých Budějoviciach. Zo strany Výboru SUS má toto podujatie vysoký stupeň odporúčania! Podrobné informácie sú na stránke Českej urologickej spoločnosti (www.cus.cz).

EULIS workshop v Bratislave

Najdôležitejším podujatím, ktoré organizuje Slovenská urologická spoločnosť spolu s Európskou urologickou spoločnosťou je 6th EULIS WORKSHOP ON COMPREHENSIVE MANAGEMENT OF STONE DISEAS. Toto významné odborné podujatie sa uskutoční v dňoch 4. – 5. 11. 2016 v Hoteli Double Tree by Hilton v Bratislave. Začiatkom júna sme Vás vyzvali, aby ste sa aktívne zapojili do prípravy odoborného programu cestou posterou. Vedecký program nájdete priložený nižšie. Na Slovensku dlho nebolo o urolitiáze takéto kvalitné podujatie. Veríme, že keď si prečítate odborný program, väčšina z Vás sa rozhodne pre účasť na podujatí. Organizačný Výbor EULIS 2016 v spolupráci so Slovenskou urologickou spoločnosťou pripravil v rámci podujatia aj priame prenosy z operačných zákrokov zameraných na liečbu rôznych foriem urolitiázy. Tešíme sa na Vašu podporu a účasť na uvedenom podujatí, ktorého sa zúčastnia urológovia z celej Európy. Veríme, že sa nám spoločne podarí pripraviť kvalitné podujatie, ktoré bude dôstojne reprezentovať slovenskú urológiu.

Program EULIS workshopu

O všetkých podujatia, ktoré sa uskutočnia v nasledujúcich týždňoch nájdete podrobné informácie na našej webovej stránke.

Za výbor Slovenskej urologickej spoločnosti

Doc. MUDr. Ivan Minčík, PhD.
Predseda Slovenskej urologickej spoločnosti

Ďalšie aktuality

Urológia na kongrese SVLS 2021

Dňa 13.9.2021 na Kongrese Spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska v Šamoríne bola vyhradená hodina pre odbor urológie, kde všeobecní lekári mali záujem vypočuť si 3 urologické

2% dane pre Slovenskú urologickú spoločnosť o.z.

Činnosť našej odbornej spoločnosti sa nezaobíde bez finančných prostriedkov. Bohužiaľ od štátnych orgánov nedostávame, žiadne príspevky (len množstvo požiadaviek), preto na svoju činnosť si musíme zarobiť. Jednou

Projekt urodynamických centier na Slovensku

Cieľom projektu urodynamických centier, vznikajúcich v Slovenskej republike, je vytvorenie kooperujúcej siete ambulantných urodynamických centier s garanciou poskytovaných služieb v oblasti intermitentná katetrizácia, najmä pre

Zdieľať:

Send Us A Message