Aktuálne informácie: jeseň 2016

Vážení členovia Slovenskej urologickej spoločnosti,

po letnej prestávke sa Vám prihovárame s aktuálnymi informáciami o pripravovaných podujatiach v jeseni tohto roku. V tomto liste Vám chceme pripomenúť niektoré najdôležitejšie akcie u ktorých očakávame Vašu podporu a bohatú účasť.

#Urologyweek Európsky týždeň urológie 2016

Prvé podujatie, ktoré je orientované smerom k verejnosti je Európsky týždeň urológie, ktorý vyhlásila Európska urologická spoločnosť na 26. – 30. septembra 2016. Každoročným cieľom tohto podujatia je priblížiť verejnosti čo najviac informácii o diagnostike a liečbe urologických ochorení a poukázať na význam preventívnych urologických vyšetrení. Slovenská urologická spoločnosť minulého roku v tejto súvislosti zorganizovala tlačovú besedu, ktorej sa zúčastnilo 17 médii, ktoré sa zapojili do propagácie nášho odboru najmä v súvislosti s liečbou karcinómu prostaty. Tohto roku v spolupráci s EAU Výbor SUS doporučuje, aby sa do aktivity týkajúcej sa Európského týždňa urológie zapojili všetci naši členovia najmä formou intenzívnej komunikácie s pacientami počas uvedeného týždňa. Vítaná je akákoľvek aktivita, najmä lôžkových a ambulantných pracovísk. Napríklad Urologická klinika v Banskej Bystrici uskutoční propagáciu robotickej liečby urologických ochorení v nákupnom centre Európa v Banskej Bystrici. Odporúčame, aby ste si vytlačili oficiálny reklamný dokument uvedeného podujatia a umiestnili ho na Vašich pracoviskách (viď nižšie). Ak niektorí z kolegov chce získať viacej informácii o Európskom týždni urológie nájde ho na tejto internetovej adrese: www.urologyweek.org.

Typ a veľkosť súboru: .pdf, 1,3 MB

Central European Meeting vo Viedni

16th Central European Meeting (CEM16) sa uskutoční v dňoch 7. - 8. 10. 2016 vo Viedni. Odborný program tohto podujatia je aj s organizačnými pokynmi uvedený na webovej stránke podujatia cem16.uroweb.org. Toto podujatie má vysoký odborný kredit a každoročne sa ho aktívne zúčastňujú aj slovenskí urológovia.

Typ a veľkosť súboru: .pdf, 331 kB

Výročná konferencia ČUS v Českých Budějoviciach

62. výročná konferencia Českej urologickej spoločnosti bude v dňoch 19. - 21. 10. 2016 v Českých Budějoviciach. Zo strany Výboru SUS má toto podujatie vysoký stupeň odporúčania! Podrobné informácie sú na stránke Českej urologickej spoločnosti (www.cus.cz).

EULIS workshop v Bratislave

Najdôležitejším podujatím, ktoré organizuje Slovenská urologická spoločnosť spolu s Európskou urologickou spoločnosťou je 6th EULIS WORKSHOP ON COMPREHENSIVE MANAGEMENT OF STONE DISEAS. Toto významné odborné podujatie sa uskutoční v dňoch 4. - 5. 11. 2016 v Hoteli Double Tree by Hilton v Bratislave. Začiatkom júna sme Vás vyzvali, aby ste sa aktívne zapojili do prípravy odoborného programu cestou posterou. Vedecký program nájdete priložený nižšie. Na Slovensku dlho nebolo o urolitiáze takéto kvalitné podujatie. Veríme, že keď si prečítate odborný program, väčšina z Vás sa rozhodne pre účasť na podujatí. Organizačný Výbor EULIS 2016 v spolupráci so Slovenskou urologickou spoločnosťou pripravil v rámci podujatia aj priame prenosy z operačných zákrokov zameraných na liečbu rôznych foriem urolitiázy. Tešíme sa na Vašu podporu a účasť na uvedenom podujatí, ktorého sa zúčastnia urológovia z celej Európy. Veríme, že sa nám spoločne podarí pripraviť kvalitné podujatie, ktoré bude dôstojne reprezentovať slovenskú urológiu.

Typ a veľkosť súboru: .pdf, 1 MB

O všetkých podujatia, ktoré sa uskutočnia v nasledujúcich týždňoch nájdete podrobné informácie na našej webovej stránke.

Za výbor Slovenskej urologickej spoločnosti

Doc. MUDr. Ivan Minčík, PhD.
Predseda Slovenskej urologickej spoločnosti

Kalendár podujatí SUS

« 2021 »
« september
október
november »
Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31