Životné jubileum významnej osobnosti slovenskej urológie

Prof. MUDr. Michal Horňák, DrSc. - 85. ročný

16. november 1929

Vážený pán profesor MUDr. Michal Horňák, DrSc.,

pri príležitosti Vášho významného životného jubilea, ktorého sa dožívate v týchto dňoch, Vám prajeme všetko dobré, veľa zdravia a pohody v mene všetkých členov Slovenskej urologickej spoločnosti.

O Vašich pracovných aktivitách v čase Vašej plnej pracovnej činnosti ako prednostu Urologickej kliniky resp. predsedu Československej a Slovenkej urologickej spoločnosti, alebo ako hlavného odborníka MZ SR sme všetci vždy dobre vedeli, pretože intenzita Vášho odborného a organizačného úsilia v prospech slovenských a českých urológov bola permanetným odkazom pre niekoľko generácii urológov. Výpočet všetkých Vašich aktivít bol opakovane prezentovaný v odborných časopisoch nielen na Slovensku ale aj v zahraničí.

Súčasne chceme zdôrazniť úctu a poďakovanie za úsilie, ktoré ste venovali odboru, ktorý ste na Slovensku pomáhali systematicky budovať a ktorému ste sa „upísali“ na celý život. Obdivuhodné sú aj terajšie Vaše aktivity a neustály odborný záujem o urológiu. Vážený pán profesor, príjmite od nás srdečné blahoželanie s prianím dobrého zdravia a rodinnej pohody.

Pri príležitosti Vášho životného jubilea sa výbor Slovenskej urologickej spoločnosti rozhodol udeliť Vám najvyššie vyznamenanie Slovenskej urologickej spoločnosti, čestné členstvo v Slovenskej urologickej spoločnosti ako prejav ocenenia Vašej celoživotnej práce v prospech slovenskej urológie.

za Slovenskú urologickú spoločnosť

Doc. MUDr. Ivan Minčík, PhD.
predseda Slovenskej urologickej spoločnosti

Kalendár podujatí SUS

« 2021 »
« september
október
november »
Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31